- Agrob Buchtal
- Aita
- Alföldi
- Atlas Concorde
- Baumit
- Botament
- C. Padana
- Cipa
- Desso
- Dural
- Ermes
- Exportceram
- Hatria
- Italgraniti
- Keros
- LB Knauf
- Leonardo
- Mapei
- Marazzi
- Marazzi Espana
- Marca Corona
- Mirage
- Musis
- Piemme
- Profilplast
- Provenza
- Ravak
- Refin
- Sapho
- Schlüter
- Seremissima
Burkolások kivitelezésénél és burkolóanyag vásárlásnál az alábbi szempontokat feltétlenül a figyelmükbe ajánljuk:
Cégünk, a Dominó Kft. 23 éves tapasztalattal rendelkezik burkolatok kivitelezésében és kereskedelmében. Ebben az időszakban a burkolóanyagok minősége és kínálata hatalmas fejlődésen ment keresztül. A ragasztás technikában szintén teljes technológiai váltás következett be.
A burkolatok esztétikai megjelenése mellett Önöknek fontos szempont azok tartóssága, ezért vásárlásnál döntéseiket átgondoltan, a kereskedő és kivitelező szakemberek véleményeinek figyelembevételével hozzák meg.
Egy igényes burkolat kivitelezésénél a burkolótól mindenképpen kérjenek referenciát - ne az ár, hanem a minőségi munkavégzés és megfelelő segédanyagok használata legyen a legfontosabb és elsődleges szempont.
Mit kell Tudni a burkolóanyagokról?
Anyagminőség
- Mázas kerámia padló és falburkolatok
Hagyományos vörös vagy fehér agyag alapanyagból égetett mázréteggel ellátott burkolóanyagok. Falburkolatoknál általános, padlóburkolatoknál egyre jobban kiszorul. A beépítés lehetőségét nagy mértékben meghatározza kopásállóságuk – erre feltétlen figyelni kell.
- Mázas gres / gres smaltato/ burkolóanyagok
Gres anyagra kerül a felületet biztosító máz réteg, a gres anyag általában a mázréteghez hasonló színben készül ,így az esetleges kopások a használat során nem feltűnőek. Az előzőnél tartósabb, esztétikusabb burkolatot biztosítanak.
- Anyagában színezett gres burkolatok
A teljes anyagvastagság azonos anyag összetételű, nincs felületi máz, a legnagyobb igénybevétel elviselésére alkalmas.
Dobozon található jelölések
A gyártástechnológiából adódóan a különböző időpontban készült burkolóanyagok eltérő árnyalatúak és méretűek lehetnek, a gyártás során különböző minőségű termékek keletkeznek. Minden gyár minősíti a termékeit és a dobozokon a minősítést szerepelteti. A burkolóanyagok dobozán feltüntetésre kerül:
- minőségi osztály
- Kalibráció / a lapok pontos méretét jelöli számokkal / pl. 8 , 9 , 0 ,1 ,2, 3/
- Tónus / a lapok színét jelöli /
Vásárláskor ill. utánrendeléskor feltétlen figyelni kell arra, hogy azonos tónusú és kalibrációjú lapokat vásároljanak.
Burkolólap minőségek
Léteznek hagyományos ún. préselt élű ill. rektifikált /él vágott/ burkolóanyagok. A rektifikálással a burkolóanyagokat teljesen azonos méretre vágják. Ezzel a módszerrel érik el, hogy a megnövekedett minőségi elvárásoknak meg tudjanak felelni és teljesen azonos fugaméretű burkolat készülhessen. Általában az igényesebb, nagyobb esztétikai igényt megjelenítő lapok készülnek ezzel a módszerrel.
Mit kell tudni a ragasztóról, fugázóról , mire figyeljünk?
A felhasználható minőséget meghatározza a beépítés helye, a burkolólapok mérete illetve anyaga. A kiválasztásnál az alábbiakra feltétlen figyeljünk.
Teraszok: jelenleg a legkritikusabb , legtöbb problémát okozó szerkezetek!
A Magyar szélsőséges időjárási viszonyok között nagyon nehéz és nagy odafigyelést igényel egy tartósan felfagyás mentes kültéri burkolat kivitelezése. A „fagyálló ragasztó” nem megoldás, mindenképpen javasolt a hígágyas flexibilis min. C2TE minőségű ragasztó használata. A 30x30cm - nél nagyobb lapoknál kettős kenést / a lapra és a fogadófelületre is ragasztót kell húzni/ kell alkalmazni az üregmentesítés biztosítása és a jobb tapadás érdekében. Minimum 1,5% lejtést kell kialakítani , hogy a víz beszívódása minimális legyen. A fugázáshoz minden esetben flexibilis ragasztót kell alkalmazni. A burkolat alatt kenhető szigetelést kell készíteni, mely megakadályozza, hogy a csapadékvíz a szerkezetbe szívódjon, a talajpára a ragasztóban csapódjon ki ill. rugalmasságánál fogva feszültségmentesítő rétegként működik a burkolat és aljzat között.
Belső felületek
Padlófűtésnél, szigetelt felületeken flexibilis ragasztót alkalmazzunk. Figyeljünk rá, minden gyártó megadja, hogy adott minőségű ragasztója mekkora lapméretig alkalmazható.
Hol és mivel szigeteljünk?
Lakásokban a vizes helyiségek padlóját és falát minden esetben ún. folyékony fólia vagy kétkomponensű szigeteléssel lássuk el . A hajlatokba sarokerősítő szalag elhelyezése kötelező.
A teraszokat, erkélyeket szintén szigetelni kell rugalmas repedésáthidaló képességgel rendelkező szigetelő anyaggal.